ورود و ثبت نام

راهکارهایی که شمارا به یک طراح گرافیک فوق العاده تبدیل می کند

حجم خیلی زیادی از اطلاعات  درمورد این که چطور به یک طراح گرافیک فوق العاده تبدیل بشین، به صورت آنلاین توی فضای مجازی و اینترنت  در دسترسه. همینطور بعضی از وب سایت ها انقدر پر از توضیحات طولانی هستن که ممکنه اطلاعات مهمی که دنبالشین رو ازدست بدین. تواین مقاله قراره باهم به طور خلاصه و […]

حجم خیلی زیادی از اطلاعات  درمورد این که چطور به یک طراح گرافیک فوق العاده تبدیل بشین، به صورت آنلاین توی فضای مجازی و اینترنت  در دسترسه.

همینطور بعضی از وب سایت ها انقدر پر از توضیحات طولانی هستن که ممکنه اطلاعات مهمی که دنبالشین رو ازدست بدین.

تواین مقاله قراره باهم به طور خلاصه و مفید ترفندها و مهارت هایی که یک گرافیست خوب باید اونهارو بدونه مرور کنیم.

پیشنهاد می کنم  قبل از خوندن ادامه مطلب و برای آشنایی با کاریک طراح گرافیک، مقاله ” با این هفت مورد کار گرافیست را بهتر بشناسید؟” رو مطالعه کنین.

تبدیل شدن به یک طراح گرافیک خوب به میزان خلاقیت و عملکرد شما بستگی داره؛ اما چند نکته و ترفند وجود داره که شمارو نسبت به بقیه منحصر به فرد و ممتاز میکنه.

درادامه با من باشین تا با مهارت های اساسی مورد نیاز یک طراح گرافیک و تکنیک هایی که عملکرد  شمارو تو این زمینه فوق العاده میکنه آشنا شین.

مهارت های طراح گرافیک

چند مهارت مهم و اساسی مورد نیاز برای یک طراح گرافیک:

مهارت های تحلیلی و خلاقیت دو موردی هستن که هر طراح گرافیک به اونها نیاز داره.

اولین مهارت اساسی تو این زمینه طراحی روی کاغذ قبل از پیاده کردن اون روی کامپیوتره.

این کار به شما کمک میکنه تا نظرات مشتری، خط فکری و ایده خودتون رو بهتر دنبال کنین و بعد از نهایی شدن طرح توسط مشتری به راحتی اون رو روی کامپیوتر پیاده سازی کنین. این یک روش معمول بین همه طراحان گرافیک حرفه ایه.

مهارت  مورد توجه دوم تو زندگی یک طراح گرافیک، مدیریت زمانه. طراح گرافیک مجبوره که خیلی از وظایفش رو بصورت فوری انجام بده، بنابراین اگه تو مدیریت زمانتون دچار مشکل هستین بهتره همین الان یه فکر اساسی برای تقویت این مهارت بکنین.

مدیریت زمان طراح گرافیک

ارتباطات مهارت دیگه ایه که به طراح گرافیک تو کارش کمک میکنه. چون طراح گرافیک باید درمورد اون چیزهایی که مشتری نیاز داره و اینکه در مسیر درست هست یا نه، با مشتری ارتباط برقرار کنه.یه طراح گرافیک موفق به مهارت ارتباطی و فن مذاکره عالی نیاز داره.

مهارت بعدی ایجاد حس اعتماد تو مشتریه؛ مشتری شما فقط به دنبال استعداد نیست اون میخواد با کسی آشنا شه که بتونه به راحتی روی اون حساب کنه. قابل اعتماد بودن و مدیریت نیازهای مشتری تو قوام و توسعه کارتون به شدت تاثیرگذاره.

مواقعی وجود داره که ممکنه بخواین خارج از شرایط مورد نیاز مشتری تغییراتی رو از سمت خودتون ایجاد کنین.ممکنه مشتری شما علاقه چندانی نداشته باشه ، بنابراین شما باید به اندازه کافی متقاعد کننده باشین تا ایده هاتون رو بفروشین و پیش برین. پس خیلی مهمه که مهارت  متقاعد سازی  خودتون رو هم تقویت کنین.

فن مذاکره

کار طراح گرافیک اینه که کارهای گرافیکی خلاقانه رو طوری ایجاد کنه که احساسات رو به خوبی منتقل کنه و روی مشتری تاثیر بذاره. به بیان ساده تر طراح گرافیک باید افکارش رو خلا قانه و موثر روی صفحه طراحی کنه.

اگه می خواین یه طراح گرافیک خلاق باشین، پس مجبورین مهارت هایی رو  هم  برای این کار بدست بیارین.

این اتفاق زمانی میافته  که دانش کافی در مورد موضوع داشته باشین. تکنیک های طراحی گرافیک به سرعت  در حال تغییرهستند و شما همیشه باید تو این زمینه دانشتون رو به روز کنید.

درادامه به بعضی از تکنیک های  کمک کننده برای تقویت خلاقیتتون اشاره کردم:

تقویت خلاقیت طراح گرافیک

۱.مهم نیست که کجا هستین ، همیشه با دقت به محیط اطرافتون نگاه کنین و اگه چیزی وجود داره که برای شما الهام بخشه، اون رو جمع آوری و مستند کنین و تو یه فایل نگه دارین.

در صورتی که  ایده هاتون ته کشید، به فایل ها و مجموعه هاتون مراجعه کنین، میبینین که چطورایده های فوق العاده و خلاقانه تو ذهنتون شکل میگیره. در اینصورت شماهم میتونید طراحی الهام بخشی رو ارائه بدین.

۲.وقتی می خواین مهارت های خلاقانه خودتون را ارتقا بدین، مهمترین چیزی که بهش نیاز دارین جمع آوری داده ها ، تمرین و ایجاد نمونه کارهای مختلف تو زمینه مارک ها یا سربرگ ها، لوگو ، وب سایت و حتی کارت ویزیته.

همه طرح هاتون رو نگه دارین، این طرح ها بهتون کمک میکنه تا مشتری رو تحت تاثیر قرار بدین و اعتماد اون رو جلب کنین. همینطور با این تمرین و تکرار بصورت ناخودآگاه ذهنتون برای خلق ایده های جدید هم آماده می شه .

مستند سازی

۳.برای تقویت خلاقیت و مهارتتون تو این زمینه پیشنهاد میکنم کار افراد دیگه رو مجددا طراحی کنین. سعی کنین طرح هارو خلاقانه تر از حالت اولیه اشون طراحی کنین طوریکه یه برتری نسبت به اون داشته باشن.اگه بتونین این کاررو بکنین پس میتونین بفهمین که طراح چه اشتباهی کرده و این کار قطعا به شما تو بهبود مهارت هاتون کمک میکنه.

۴.سفر کردن میتونه تاثیر خیلی زیادی تو خلاق شدن ذهنتون داشته باشه.وقتی زیاد مسافرت میکنین خلاقیتتون هم زیاد میشه.چون وقتی از یک کشور به کشور دیگه یا حتی از یه مکان به مکان دیگه میرین، شاهد تغییرات فرهنگی بخشی از جامعه هستین.

خب همه ما میدونیم که تغییرات فرهنگی الهام بخش خیلی خوبی هستن و به شما کمک میکنن که تفاوت های ظریف هر فرهنگ رو کشف کنین و تجربیات جدیدی رو بدست بیارین که تو ایجاد ایده های جدید کمک بزرگی رو بهتون میکنه.

سفر

خیلی از شما بعضی از مهارت هایی که تو این مقاله راجعبش صحبت شد رو دارین، اما بهتره همیشه به دنبال کسب مهارت های تازه  و کامل کردن اونها باشین…برای اینکه به یک طراح گرافیک فوق العاده تبدیل بشین روی تقویت مهارت هاتون کار کنین.

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، از مشاوره رایگان کارشناسان مجموعه طراح گرافیک استفاده نمائید.

مشاوران
طراح گرافیک

پاسخگوی شما هستند

بهناز آخوندینظرات

    پاسخی بگذارید