ورود و ثبت نام

بازاریابی تصویری در شبکه های اجتماعی، رمز موفقیت دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی تصویری امروزه در کانون شبکه های اجتماعی قرار دارد. این مقاله در ادامه مقاله “بازاریابی شبکه های اجتماعی و نقش آن در بهبود استراتژی های دیجیتال مارکتینگ ” و برای تکمیل اطلاعات شما عزیزان در این زمینه نوشته شده است. بازاریابی چیزی بیشتر ازانتقال یک پیام است و شامل احساسات، نیاز ها و خواسته […]

بازاریابی تصویری امروزه در کانون شبکه های اجتماعی قرار دارد. این مقاله در ادامه مقاله “بازاریابی شبکه های اجتماعی و نقش آن در بهبود استراتژی های دیجیتال مارکتینگ ” و برای تکمیل اطلاعات شما عزیزان در این زمینه نوشته شده است.

بازاریابی چیزی بیشتر ازانتقال یک پیام است و شامل احساسات، نیاز ها و خواسته های مشتریان شما است.

بازاریابی شبکه های اجتماعی طی چند سال گذشته به طرز چشمگیری تحول پیدا کرده است.یکی از موثرترین عوامل در آن، بازاریابی تصویری است.تصاویر نقش مهمی را در دیجیتال مارکتینگ شما ایفا می کنند.

حتما شماهم این جمله “ارزش یک تصویر بیشتر از هزار کلمه است” را شنیده اید.اگر یک بازاریاب دیجیتال هستید معنی این جمله را به خوبی می دانید.

طبق گذارش های ترند ۶۵ تا ۸۵  درصد مردم خود را یادگیرنده بصری توصیف می کنند. این آمار نشان دهنده این مفهوم است که افراد با مشاهده یک تصویر به جای خواندن یک متن، راحت تر اطلاعات را دریافت می کنند.

بازاریابی تصویری در شبکه های اجتماعی

درک این پدیده به شما در بهینه سازی بازاریابی تصویری خود در شبکه های اجتماعی  کمک می کند و شمارا نسبت به رقبایی که عمدتا محتوای نوشتاری منتشر می کنند پیشتاز می سازد.

شما باید اطمینان حاصل کنید که بازایابی تصویری شما مطابق با آخرین روند موجود در بازاریابی شبکه های اجتماعی است. گذشته از رقابت سخت، این کار مستلزم درک طراحی است که همه از آن برخوردار نیستند.

برای خاص بودن تصاویرتان چند روش و نکته اصلی جود دارد که با استفاده از آنها این شانس را خواهید داشت که بازاریابی تصویری شما به طور مستقیم در دیجیتال مارکتینگتان تاثیر گذار باشد. در ادامه با ما باشید تا این اصول را بررسی کینم.

خلاقیت در طراحی

۱.کیفیت و خلاقیت در تصاویر

بازریابی تصویری که درباره آن صحبت می کنیم  شامل تصاویری است که باید با کیفیت و وضوح عالی ظاهر شوند.این اولین شرط بازاریابی تصویری موفق است.این تصاویر باید در لحظه توجه مخاطبین شمارا جذب کنند.بنابراین اگر طراح و یا عکاس نیستید پیشنهاد ما این است که این کار را به افراد حرفه ای و متخصص بسپارید.

خلاقیت یک امر بدیهی است و چیز جدیدی نیست اما اگر می خواهید بیش از اندازه رقبارا تحت الشعاع قرار دهید باید کار خلاقانه ای انجام دهید. شما باید  پیشنهاداتی را در قابل تصویر ارائه دهید. هدف خودرا بشناسید و خلاقانه تصاویر خودرا فرموله کنید.

۲.مارک گذاری تصاویر

با مارک گذاری مداوم بر تصاویری که در  شبکه های اجتماعی خود  منتشر میکنید، به مشتریانتان آموزش می دهید تا فورا شما را بشناسند.

در نتیجه تصاویر شما نسبت به سایر تصاویر برجسته خواهند شد.

به خاطر داشته باشید که مارک گذاری تصاویر در شبکه های اجتماعی فقط به معنای قرار دادن یک آرم روی آنها نیست بلکه اطمینان از داشتن ظاهری آشنا و پرشکوه برای مخاطب است.

به عبارت دیگر آنها باید الگوهای متداول، فریم ها، قلم ها و سایر عناصر بصری ثابتی را به اشتراک بگذارند.

هرچه تصاویر شما از لحاظ بصری سازگارتر باشند، شناخت برند شما بهتر خواهد شد.هم چنین این امر سبب می شود تا برند شما تثبیت شود.

برند سازی نام تجاری

یکی از اولین اقدامات که برای اعتبار یافتن نام تجاری خود باید انجام دهید شناسایی و ایجاد یک طرح منحصر به فرد برای برند شماست .

پس از آن باید به طور مداوم و از طرحی برگرفته از آن دربازاریابی تصویری خود در شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

به همان اندازه که برند شما بخش مهمی از کسب و کارتان است باید در تصاویرتان نیز موثر و مهم پنداشته شود.

۳.مرتبط بودن  محتوای تصاویر با نیاز مخاطبین

این اصل آشکارترین و در عین حال مهم ترین عامل بازاریابی تصویری است.شما لازم است در مرحله اول مخاطبین و نیاز های آنهارابشناسید و تصاویر را مرتبط با نیاز آنها تولید کنید.

خلاقیت به کاررفته در تصاویر شما باید در راستای سلیقه و خواسته مشتریان باشد. به عنوان مثال اگر در صنعت مد هستید نیاز است که طراحی گرافیک خلاقی داشته باشید اما باید مخاطبان خودرانیز آگاهانه تغذیه  کنید.

مرتبط بودن محتوا با نیاز مخاطبین

۴.اندازه مناسب تصاویر برای پلتفرم های مختلف

بسیار مهم است که هر تصویری که در شبکه های اجتماعی منتشر می کنید از اندازه مناسبی برخوردار باشند و این امررا مورد توجه قرار دهید که اندازه آنها بسته به پلتفرم مورد نظر متفاوت خواهد بود.

نیازی به گفتن نیست که نامناسب بودن اندازه تصاویر تا چه حد می تواند جذابیت بصری یک تصویر را خراب کند.به عنوان یک راهنمایی سریع می توانید از اندازه تصاویر زیر برای انتشار عکس هایتان در شبکه های اجتماعی مختلف استفاده کنید:

  • فیسبوک: ۹۰۰*۱۲۰۰
  • اینستاگرام ۱۰۸۰*۱۰۸۰
  • توییتر ۲۵۳*۵۰۶

به خاطر داشته باشید که ابعاد بهینه برای تصاویر شبکه های اجتماعی ممکن است به صورت دوره ای تغییر کند به همین دلیل بهتر است همیشه این تغییرات را برررسی و اعمال کنید.

بعد از انتشار تصاویر باید مطمئن شوید که تصاویر به درستی نمایش داده می شوند.

۵.بهبود سئو

از آنجا که تاکتیک ها و استراتژی های موثر سئو برای موفقیت دیجیتال مارکتینگ شما بسیار مهم است استفاده از تکنیک های آن در بازاریابی تصویری نیز می تواند بسیار موثر واقع شود.

یک روش ساده برای تقویت سئو اضافه کردن چند تصویر به هرپست به همراه برچسب های مربوط به alt و  meta  است.

برچسب زدن صحیح تصاویر به گوگل کمک می کند تا محتوای فهرست شما را بررسی کند و متوجه میزان مناسب بودن آنها شود.

۶.جلب توجه مخاطب

در عصر اطلاعات که داده ها بسیار  پررنگ و زیاد هستند افراد مجبورند از بین گزینه های متنوع محتوا، آنی را انتخاب کنند که توجهشان را به سرعت جلب می کند.

هنگامی که مخاطبین با یک پست طولانی و بدون تصویر در شبکه های اجتماعی مواجه می شوند در لحظات اول آن را ترک می کنند چون نه تنها از جذابیت کمی برخوردار است بلکه غالبا افراد به دنبال دریافت مفاهیم با کمترین زمان صرف شده هستند.

با این حال ترکیب نوشتار و تصاویر روشی فوق العاده برای جلب توجه است.این یک روش انگیزشی مناسب برای تشویق بازدیدکننده ها به بازدید از مطالب است.

جلب توجه مخاطب

حال که با اصول و نکات مهم بازاریابی تصویری آشنا شدیم به بررسی دو نمونه از شبکه های اجتماعی موفق با محوریت تصاویر می پردازیم:

۱.پینترست

بخش بزرگی از موفقیت پینترست به دلیل سادگی و جذابیت زیبا شناختی آن است. به جای تکیه بر وفور متن، بر پس زمینه با رنگ روشن که تصاویر و فیلم ها را نشان می دهد، تمرکز دارد.

بر خلاف سایر پلتفرم های شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر که تعامل زیادی دارند، کاربران محدود به لایک و نظرات کوتاه هستند.

بنابراین به طور عمده حول تبادل ایده ها از طریق محتوای تصویری می چرخد.اگر تا به حال عضو این شبکه اجتماعی نبودید، یک حساب کاربری در آن ایجاد کنید و یک کمپین بازاریابی شبکه اجتماعی را اره اندازی کنید.

پینترست یکی از ساده ترین شبکه های اجتماعی است که به طور مداوم کاربرهایش در حال افزایش هستند.

پینترست

۲.اینستاگرام

اینستاگرام به سرعت به یک روش محبوب برای افراد و مشاغل تبدیل شده تا تصاویر را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند.

به گفته رسانه های جهانی، هرچند که در حال حاضر تعداد کاربران اینستاگرام به اندازه behemoths، نیست اما به احتمال زیاد در آینده تغییر می کند.

به همین دلیل بسیار هوشمندانه است که از همین حالا شروع کنید و قبل از شرکت رقبا، در این شبکه اجتماعی فعالیت هدف دار خود را آغاز کنید.

این شبکه اجتماعی اگرچه در ابتدا فقط در پلتفرم های اندروید و آیفون قابل دسترسی بود ولی امروزه دسترسی به آن در وب نیز امکان پذیر است.

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی خلاق و سرگرم کننده است و سطح بالایی از تعامل را بین صاحبین مشاغل آنلاین و مصرف کننده ها دارد. برای مثال برخی مشاغل از کارمندان، رویداد ها، خدمات و محصولات تصاویری را منتشر می کنند که می تواند به یک کسب و کار کمک کند که بیشتر شناخته شود.

همچنین می تواند مصرف کننده هارا تشویق کند تا از یک محصول یا یک سرویس آنها تصاویری را به اشتراک گذاشته و از این طریق بازاریابی محصولات و خدمات نیز گسترده می شود.

اینستاگرام

حالا بهتر است با مزایای بازاریابی تصویری به عنوان آخرین مطلب این مقاله آشنا شویم

۱.تصاویر به یاد ماندنی هستند

دیدن یک تصویر زیبا یا عکس خیره کننده بیشتر از خواندن توضیحات کوتاه، پست وبلاگ یا تبلیغات در ذهن می مانند.

مطالعات نشان داده که اکثر افراد بیشاز ۶۵درصد آن چیزی را که می بینند به یاد می آورنددر مقابل ۱۰% از انچه می خوانند.

۲.تصاویر سریع ارتباط برقرار می کنند

ما در دنیای پر سرعت زندگی می کنیم و مصرف کنندگان روزانه بیش از ۵۰۰۰تبلیغ را مشاهده می کنند.تصاویر در بازاریابی بسیار مهم هستند زیرا سریع تر پیام را منتقل می کنند.

تقریبا ۱۰ثانیه طول می کشد تا خوانندگان درمورد خواندن یک متن نوشتاری، پردازش و تصمیم گیری کنند اما در مقابل تاثیر عاطفی و ذهنی ناشی از یک تصویر تقریبا فورا (حدود ۱۰۰ میلی ثانیه) اتفاق میا فتد.

تاثیر بصری تصاویر در بازاریابی تصویری

۳.تصاویر مخاطبین را در حول خود نگه می دارد

استفاده از تصاویر جذاب و مناسب با مخاطب سبب می شود تا بازدیدکنندگان بخواهند وقت بیشتری را در صفحات شما در شبکه های اجتماعی صرف کنند و شما را دنبال کنند.

۴.تصاویر به فروش کمک می کنند

ارائه خدمات و محصولات به صورت آنلاین و به وسیله شبکه های اجتماعی یک روش بسیار محبوب است اما کیفیت  وو خلاقیت تصاویر منتشر شده از محصولات و خدمات بسیار مهم هستند.

۶۷درصد از مصرف کنندگان می گویند که تصاویر هر محصول هنگام خرید بسیار مهم است. مشتریان همچنین فکر می کنند که تصویر محصول بسیار با ارزش تر از اطلاعات مربوط به محصول است.

افزایش فروش توسط بازاریابی تصویری

همانطور که در این مقاله دیدیم  بازاریابی تصویری روشی شگفت انگیز ، خلاقانه و مقرون به صرفه برای انتقال پیام دررابطه با کار، محصول و خدمات شما به مخاطبین است که تاثیرگذاری فراوانی بر میزان موفقیت شما در دیجیتال مارکتینگ و برند شدن تجارتتان دارد.

تیم طراح گرافیک می تواند به شما کمک کند تا به صورت  هدفمند، تصاویرخلاقانه ایجاد کنید تا  کسب و کارتان به راحتی در معرض دید مصرف کنندگان و طرفداران قرار بگیرد.

 

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، از مشاوره رایگان کارشناسان مجموعه طراح گرافیک استفاده نمائید.

مشاوران
طراح گرافیک

پاسخگوی شما هستند

tarahegraphicنظرات

    پاسخی بگذارید