ورود و ثبت نام

طراحی گرافیک و هرآنچه که باید در باره آن بدانید

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک مهارت ایجاد محتوای بصری برای رساندن پیام های شماست.طراحان گرافیک با استفاده از سلسله مراتب بصری و تکنیک های صفحه بندی، از تایپوگرافی و تصاویر برای پاسخگویی به نیازهای خاص کاربرها استفاده کرده و برای بهینه سازی تجربه کاربر، بر منطق نمایش عناصر در طرح های تعاملی تمرکز می کنند. در این مقاله سعی شده تا مطالبی ارائه شود که برای هر گونه مخاطب فارغ از آن که به دنبال دریافت خدمات طراحی گرافیک و یا ورود به این کسب و کار هستند، مناسب و کاربردی باشد.پس با ما باشید تا به اهمیت طراحی گرافیک در دنیای کسب و کار امروز پی ببرید و انواع طراحی گرافیک را بشناسید تا در نهایت بتوانید بر اساس نیازتان خدماتی را برگزینید و یا بر اساس مهارت ها و علایقتان یکی از حوزه های طراحی گرافیک که به تفصیل در این مقاله به آنها پرداخته شده است را به عنوان حرفه تان انتخاب نمایید.طراحی گرافیک ابزار مهمی است که روابط شما و کسب و کارتان را با مخاطبان تقویت می کند. طراحی گرافیک عالی به شما این امکان را می دهد تا اولین دیدگاه مثبت را در افرادی که در حال جستجو هستند ایجاد کنید. ذهن انسان در عرض چند ثانیه نظرات اولیه را شکل می دهد. طراحی گرافیک زیبا، دلپذیر و حرفه ای باعث می شود در ذهن افراد در رابطه با محصول، خدمات و یا برند شما نظرات مثبتی ایجاد شود

با سرمایه گذاری در طراحی گرافیک با کیفیت، شما می توانید به طور قابل توجهی قابلیت پایداری برند خود را در ذهن تصمیم گیرندگان کلیدی، افزایش دهید.طراحی گرافیک نقش مهمی در فرایند تصمیم گیری دارد. به نظر می رسد شرکت هایی که در طراحی گرافیک با کیفیت سرمایه گذاری می کنند، قابل اعتماد تر هستند. افراد به دنبال نشانه های حرفه ای جهت متقاعد کردن خود برای اعتماد به شما میباشند. یکی از این نشانه ها نحوه ارائه کسب و کارتان است. مهم است که با سرمایه گذاری در طراحی گرافیک با کیفیت، خود را به بهترین شکل ممکن معرفی کنید.طراحی گرافیکی مناسب، ایده ها و پیام های کسب و کار و تجارت شما را به شکلی خلاصه می کند که برای چشم مخاطبینتان دلپذیر باشد. طراحی گرافیکی نام تجاری شما باید نماینده اعتماد سازی و اطمینان از تشخیص برند شما باشد.تا اینجا ممکن است تا حدودی به اهمیت و نقش طراحی گرافیک مناسب و با کیفیت در موفقیت کسب و کارتان پی برده باشید؛ برای شفاف سازی هرچه بیشتر میزان اهمیت این المان مهم در ادامه به ارائه برخی از مهم ترین موارد تاثیرگذار آن اشاره کرده ایم.

حوزه های طراحی گرافیک

دلایل کلیدی به کارگیری طراحی گرافیک

۱.طراحی گرافیک بهتر و حرفه ای تر از استفاده از کلمات است

بگذارید برای تفهیم درست این مسئله با یک مثال شروع کنیم. برند اپل را در نظر بگیرید. شما همیشه چه چیزی را به همراه هر محصول اپل(MacBook ، Macintosh ، iPhone ، iPad و غیره) مشاهده می کنید ؟بله درست است تنها لوگوی اپل: یک سیب! شما یک مأموریت یا بیانیه، حتی یک برچسب نمی بینید.زمان ارائه محصول و خدمات، ابتدا طراحی گرافیکی که نماینده نام تجاری و محصولات شما است در مقابل دیدگان مخاطبینتان قرار خواهد گرفت، سپس در صورتی که توجه آنها از این طریق به محصولاتتان جلب شد، آنها به دنبال توضیحات و کلمات خواهندرفت. طراحی گرافیک مناسب و با کیفیت، واضح تر و بهتر از کلمات با مخاطبینتان ارتباط برقرار می کند.

طراحی گرافیک لوگو اپل

۲. طراحی گرافیک، هویت بصری نام تجاری شما است

آدیداس و نایک دو شرکت مختلف و بزرگ با یک نوع محصول هستند.هنگامی که یک مشتری به ویترین فروشگاهی با هر دو محصول آدیداس و نایک مراجعه می کند، کمتر از یک ثانیه زمان می برد تا محصول برند مورد علاقه خود را تشخیص دهد. قبل از اینکه نام تجاری این کار را انجام دهد، طراحی گرافیکی لوگو به چشم آنها می رسد.در واقع طراحی گرافیک به عنوان یک ارتباط بین شما و مشتری و چشم انداز شما کار می کند، و آنها شما را در بین صدها یا هزاران برند دیگر شناسایی می کنند.این مسئله که مشتریانتان بلافاصله از بین تمامی برندها و محصولات شمارا با چه تصویری به یا می آورند و شناسایی می کنند بسیار مسئله حائز اهمیتی می باشد.

برند نایک و آدیداس

۳.طراحی گرافیک تاریخ و فلسفه کسب و کار شما است

طراحی گرافیک فقط ادغام تصویر، رنگ ها و زوایای مختلف و غیره نیست بلکه مشمول مفاهیم عمیق تری در خود می باشد. طراحی گرافیکی عمیقاً با تاریخ و فلسفه بسیاری از شرکت ها در ارتباط است.به عنوان مثال Evernote را در نظر بگیرید؛ لوگو آن یک فیل است که گوش آن بیشتر شبیه به کاغذ با گوشه ای خم است. این فیل به دلیل حافظه خوبش و گوش صفحه مانند آن نیز به این  دلیل که Evernote  یک برنامه یادداشت برداری است به این صورت طراحی شده است؛  طراحی گرافیکی سبب می شود تا مردم بدانند شما از کجا هستید، چه کسی هستید، از کجا شروع کرده اید و می خواهید چه  کسی باشید.

۴.طراحی گرافیک می تواند فروش شما را افزایش دهد

به کارگیری یک طراحی گرافیکی هوشمندانه و خلاق در تبلیغات کاغذی، بنر صفحه شبکه های اجتماعی، وب سایت و اپلیکیشن، لوگو، ست اداری و  یا موارد دیگر، می تواند باعث افزایش فروش شما شود.این افزایش فروش به این دلیل است که مردم عاشق طراحی گرافیک خوب و جذاب هستند و یک طراحی خوب باعث ارتعاشات خوب در مورد تجارت شما نیز می شود و با ایجادذهنیتی مثبت در مشتری همیشه اورا به سمت محصولات شما سوق می دهد. یک استراتژی عالی برای طراحی گرافیک همگام با احساسات مشتری شما، قطعاً پول زیادی را برای کسب و کار شما به همراه خواهد داشت.

افزایش فروش

حال که به دلایل مهم و کاربردی استفاده از طراحی گرافیکی خوب و مناسب با تجارتتان پی بردید نوبت آن است که  به معرفی و توضیح انواع طراحی گرافیک بپردازیم. چندین نوع طراحی گرافیکی وجود دارد که هر کدام حوزه تخصصی خود را دارند.گرچه آنها اغلب با هم همپوشانی دارند، هر نوع طراحی گرافیک نیاز به مجموعه خاصی از مهارت ها و تکنیک های طراحی دارد. بسیاری از طراحان در یک نوع واحد تخصص دارند. برخی دیگر روی مجموعه ای از انواع مشابه، تمرکز دارند.اما از آنجا که تکنولوژی به طور مداوم در حال تغییر است، طراحان باید زبان آموزان سازگار و مادام العمر باشند تا بتوانند تخصص های خود را در سراسر حرفه خود به روزرسانی کنند.خواه یک طراح مشتاق باشید یا به دنبال خدمات طراحی گرافیک برای تجارت خود، درک انوع حوزه های مختص به آن به شما در یافتن خدمات و مهارت های مناسب برای شغلتان کمک می کند.

حوزه های تخصصی طراحی گرافیک

حوزه طراحی هویت بصری تجارت
طراحی گرافیک هویت بصری تجارت

طراحی گرافیکی هویت شامل عناصر بصری است که به عنوان چهره یک برند عمل می کنند تا خصوصیات نامشهود را از طریق تصاویر، شکل ها و رنگ به مخاطبین منتقل کنند.طراحانی که در طراحی گرافیکی هویت بصری تخصص دارند با ذینفعان برند همکاری می کنند تا دارایی هایی مانند لوگو، تایپوگرافی، پالت های رنگی، ست اداری و به طور کلی مجموعه ای از تصاویر که نمایانگر هویت یک برند است، ایجاد کنند.

حوزه طراحی تبلیغاتی
طراحی گرافیک تبلیغاتی

وقتی افراد به طراحی گرافیکی فکر می کنند، بیشتر طرح هایی که برای بازاریابی و تبلیغات ایجاد شده اند ذهنشان را به خود مشغول می کند. شرکتها به اقدامات بازاریابی موفقیت آمیز در روند تصمیم گیری مخاطبان هدف خود بستگی دارند.بازاریابی عالی افراد را بر اساس خواسته ها، نیازها، آگاهی و رضایت خود از محصول، خدمات یا برند درگیر می کند.از آنجا که مردم همیشه محتوای بصری را جذاب تر می یابند، طراحی گرافیک به سازمانها کمک می کند تا به صورت مؤثر با مخاطبین خودارتباط برقرار کنند.طراحان تبلیغاتی برای ایجاد استراتژی های بازاریابی با صاحبان شرکت، مدیران یا متخصصان بازاریابی همکاری می کنند. آنها ممکن است به تنهایی یا به عنوان بخشی از یک تیم داخلی یا خلاق کار کنند.این طراحان می توانند در نوع خاصی از رسانه ها تخصص یابند یا مجموعه وسیعی از تبلیغات چاپی، دیجیتالی و فراتر از آن ایجاد کنند.

حوزه طراحی رابط کاربری
طراحی گرافیک رابط کاربری

رابط کاربری (UI) نحوه تعامل کاربر با یک برنامه کاربردی(سایت و اپلیکیشن) است. طراحی رابط کاربری فرایند طراحی رابط ها برای استفاده آسان و تجربه ای کاربر پسند است. UI شامل همه مواردی است که کاربر با آنها تعامل دارد. هنر یک طراح UI است که بین زیبایی شناسی و کارایی فنی تعادل برقرار کند.طراحان UI در ایجاد طراحی گرافیک برنامه های کاربردی دسکتاپ، اپلیکیشن ها، وب سایت و بازی ها تخصص دارند. آنها از نزدیک با طراحان UX (تجربه کاربری) (که تعیین می کنند برنامه چگونه کار می کند) و توسعه دهندگان UI (که برای ایجاد کار کد می نویسند) همکاری نزدیکی دارند.

حوزه طراحی گرافیکی متحرک
طراحی گرافیک متحرک

گرافیک های متحرک گرافیکی هستند که در حال حرکتند و شامل انیمیشن، صدا، تایپوگرافی، تصاویر، فیلم و سایر جلوه هایی می باشند که در رسانه های آنلاین، تلویزیون و فیلم مورداستفاده قرار می گیرند. محبوبیت این رسانه در سالهای اخیر با پیشرفت فناوری و پادشاهی محتوای ویدیوها، بسیار زیاد شده است.امروزه، طراحی گرافیکی متحرک یکی از جدیدترین انواع طراحی است. طراحی گرافیکی متحرک با توسعه استوری بورد شروع می شود و سپس مفاهیم خود را با انیمیشن، فیلم و هنر سنتی به مخاطبین منتقل می کند.

همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم  هدف اصلی تهیه این مقاله در درجه اول کمک به درک شما عزیزان در رابطه با اهمیت به کارگیری المان مهمی با عنوان “طراحی گرافیک”  در کسب و کارتان و در درجه دوم آشنایی با حوزه های مهم و تاثیر گذار آن بوده است. امیدواریم توانسته باشیم قدمی هرچند کوچک در جهت انتخاب بهتر خدمات گرافیکی مورد نیاز کسب و کارشما و یا تصمیم اطمینان بخش برای ورود به هر یک از حوزه های جذاب آن بر اساس علاقه و مهارت هایتان برداشته باشیم.

سوالات خود را با استفاده از فرم زیر برای ما ارسال کنید