ورود و ثبت نام

کتاب الکترونیک و دیجیتال مارکتینگ

حتما تا حالا با کتاب های الکترونیک رایگان و پولی زیادی برخورد کرده اید ، هدفتان از خواندن آن ها چه بود؟ احتمالا میگین معلومه یا میخواستم یه چیزی رو یاد بگیرم یا برای سرگرم شدن یک رمان خوندم. خب قبل از شروع به توضیح این موضوع ، حتما مقاله دیجیتال مارکتینگ  را مطالعه کنید. […]
کتاب الکترونیک

حتما تا حالا با کتاب های الکترونیک رایگان و پولی زیادی برخورد کرده اید ، هدفتان از خواندن آن ها چه بود؟ احتمالا میگین معلومه یا میخواستم یه چیزی رو یاد بگیرم یا برای سرگرم شدن یک رمان خوندم.

خب قبل از شروع به توضیح این موضوع ، حتما مقاله دیجیتال مارکتینگ  را مطالعه کنید.

خب بنظر شما آیا میتوان از آن ها در دیجیتال مارکتینگ استفاده کرد؟ تا به حال در بین این کتاب ها با   E-Book های بازاریابی برخورد کردید؟

این E-Book ها شاید در نگاه اول با بقیه همتایان عادی خود فرق زیادی نداشته باشند ولی محتوای آن ها همواره جذاب و دارای ویژگی های خاصی است.

کتاب الکترونیک

کتاب های الکترونیک در فرمت های PDF ، mobi و HTML منتشر می گردند ، در ادامه به اختصار با ویژگی هر کدام آشنا می شویم.

فرمت PDF

معروف ترین و محبوب ترین فرمت کتاب های الکترونیک که امکان طراحی کاملا خلاقانه ، نیاز نداشتن به یک نرم افزار خاص و استفاده مولتی مدیا در آن از نقاط قوت این فرمت است.

فرمت HTML 5

این فرمت ، فرمت مخصوص سایت هاست و همواره امکان ویرایش آن وجود دارد ولی ضعف آن همواره دردسترس نبودن برای ذخیره آفلاین است.

فرمت Mobi

این فرمت مخصوص فروشگاه kindle است و می توانید E-Book خود را در آن ارائه کنید ولی برای دسترسی به آن نیاز به یک نرم افزار Kindle دارید.

بیشتر کتاب های الکترونیک برای جذب حداکثری مخاطب با فرمت PDF و HTML 5 ارائه می شوند زیرا به نرم افزار خاصی برای خواندن نیاز ندارند.

فرمت ها در کتاب الکترونیک

 قیمت

تنها چیزی که در این کتاب ها اهمیت ندارد ، قیمت است و معمولا رایگان ارائه می شوند.

همواره چیزی که برایش پرداختی انجام نشود ، ضعیف نیست ؛ ضعف در این مورد ما را از هدف غایی که رسیدن به مشتری ثابت است دور می کند و حتما باید این محتوای رایگان ، چیزی برای ارائه داشته باشد.

در این صورت در ترکیب این موضوع با ایمیل مارکتینگ مشتری به محتوای خوب می رسد و بازاریاب یک ایمیل جدید برای بازاریابی خود دریافت میکند.

در بیشتر موارد محتوای رایگان برای یک کتاب الکترونیک بازاریابی بهتر است ؛ بعد از جذب مشتریان با محتوای رایگان ، می سنجید که آیا برای محتوای پولی هزینه می کنند یا خیر؟

محتوا

در بالا کمی به این موضوع اشاره شد ؛ محتوا و ارزش دادن به این اثر ، ارزش دادن به کار خود است و نباید با ارائه کار ضعیف ، این روش را بی اثر نمود.

هرچه مشتری احساس کند برای او ارزش بیشتری قائل شده اید ، آسان تر به شما اعتماد می کند و حرف هایتان را با اشتیاق می پذیرد.

خب درباره ما چه احساسی دارین؟؟؟

طراحی در کتاب الکترونیک

شاید در محتوا های رمان و علمی طراحی ، زیاد در اولویت نباشد ولی در این اثر تاثیرگذاری نهایی و جذب مشتری بر عهده صفحه آرا می باشد ، کسی که متون ، تصاویر و رنگ ها را به گونه ای باید در کنار هم بکار ببرد که اولا خوانایی اثر حفظ شود و دوما با اضافه کردن جذابیت های بصری ، جذابیت محتوا را دوچندان نماید.

دیجیتال مارکتینگ وظیفه اصلی خود یعنی جذب مشتری و ایجاد ارتباط حسی بین او و شما را وقتی به خوبی ایفا می کند که جذابیت را به محتوای خود افزوده باشید.

کتاب های الکترونیک و سئو

شما باید محتوای الکترونیک خود را در جایی بارگذاری کنید که احتمال دیده شدن آن بیشتر شود احتمال یافتن آن توسط موتور های جستجو بیشتر گردد.

محتوا هایی با فرمت PDF و HTML 5 برای موتور های جستجو کاملا بهینه هستند و شاید از دلایل اصلی محبوبیت این دو فرمت این موضوع باشد.

بایستی e-Book بوسیله ی خلاصه و چکیده از مطالب و نظرات مخاطبان راضی از آن ، در صفحه سایت معرفی گردد تا مخاطب را مجاب به بارگیری آن کند.

چه بسا محتوایی جذاب فراهم کرده باشید ولی اگر سئو خوبی روی آن نداشته باشید کسی روی تبلیغ شما کلیک نمی کند ؛ پس حتما در این کار با یک مشاور سئو مطمئن مشورت کنید.

سئو در کتاب الکترونیک

موارد استفاده

e-Book ها می توانند:

۱. به عنوان دمو و پیش نمایشی از یک دوره آموزشی یا دوره ای کامل برای جذب مشتری برای معرفی محصول دیگری باشند.

۲. محتوایی جذاب برای معرفی کسب و کارتان به وسیله استفاده از ابزار های چند رسانه ای مثل صدا و ویدئو در یک قالب باشند.

۳. مثل یک بازاریاب کامل برای محصول شما باشد و با انتشار بالای خود ، افراد زیادی را مجاب به خرید محصول شما کنند.

۴. در سایت شما به عنوان ویژگی های محصول اضافه گردند و اطلاعات مفیدی را به مشتریان شما عرضه کنند تا احساس اهمیت دادن شما به مشتری ، او را به وفاداران فروشگاه شما تبدیل کند.

نتیجه گیری

حال که با ارتباط E-Book و دیجیتال مارکتینگ آشنا شدید ، نمی خواهید از پتانسیل آن در کسب و کارتان استفاده کنید؟ تیم صفحه آرایی طراح گرافیک آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد.

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، از مشاوره رایگان کارشناسان مجموعه طراح گرافیک استفاده نمائید.

مشاوران
طراح گرافیک

پاسخگوی شما هستند

tarahegraphicنظرات

    پاسخی بگذارید