ورود و ثبت نام

بیلبورد و نقش آن در دیجیتال مارکتینگ

بیلبورد یکی از تاثیرگذارترین ابزار ها برای تبلیغات محیطی می باشد. در ابتدای امر شما را به مقاله دیجیتال مارکتینگ ارجاع می دهم تا با آن آشنا شوید. چند فاکتور را حتما باید در در انتخاب بیلبورد در نظر بگیرید : ۱. نوع : انواع و اقسام بیلبورد وجود دارند که بنابر بودجه و مقدار […]

بیلبورد یکی از تاثیرگذارترین ابزار ها برای تبلیغات محیطی می باشد.

در ابتدای امر شما را به مقاله دیجیتال مارکتینگ ارجاع می دهم تا با آن آشنا شوید.

چند فاکتور را حتما باید در در انتخاب بیلبورد در نظر بگیرید :

۱. نوع :

انواع و اقسام بیلبورد وجود دارند که بنابر بودجه و مقدار جلب توجه مخاطب ، می توانند از استند های تبلیغاتی کنار جاده ها و بیلبوردهای ایستگاه اتوبوس تا بیلبورد های بزرگ درون شهری و پل های هوایی را شامل شوند.

در تقسیم بندی کلی بیلبوردها به دو نوع سنتی یا ثابت و دیجیتال و متحرک ، تقسیم بندی می شوند هر کدام مزایایی دارند که به آن ها می پردازیم.

در انواع ثابت بیلبورد پیام ها باید کوتاه و در چند کارکتر باشند و در کسری از ثانیه به مخاطب منتقل شوند ولی در انواع متحرک حداقل به ۱۰ ثانیه برای انتقال مطلب انیمیشن های مختلف دارند.

انواع بیلبورد

در بیلبورد های دیجیتالی عنصر جذابیت اهمیت بالاتری دارد و شاید چنان توجه مخاطب را به خود جلب نماید که عامل زمان را بتواند به نفع خود جلو ببرد.

بیلبورد های دیجیتالی بواسطه مصرف برق و همچنین بالا بودن قیمت تبلیغات دیجیتالی در مقایسه با همتای سنتی که فقط نیاز به یک بار چاپ بیلبورد دارد ، هزینه بیشتری میطلبد پس در زمان های طولانی تر بیلبورد سنتی بهتر است.

بیلبدورد های دیجیتالی امکان تغییر بنر را به سرعت دارند ولی برای بنر های سنتی چنین امکانی وجود ندارد و حداقل باید زمان چاپ را در نظر گرفت.

۲. جذابیت

دلیل نگریستن مخاطب به بیلبورد شما چیست؟ چه چیزی در آن وجود دارد که موجب وقت گذاشتن برای تبلیغ میشود؟ هیچ چیز جز عامل جذابیت نیست ، جذابیت را باید طراح خلاق به گونه ای از رنگ ها ، فونت ها و کارکتر ها استفاده می کند که توجه مخاطبان را به مطالب مهم بیلبورد جلب کنند.

طراحی بیلبورد

۳. خلاقیت

وجه تمایز و مزیت رقابتی بیلبورد ها به این موضوع بر می گردد و بر عامل جذابیت اثر تشدید کننده دارد.

به چند نمونه از استفاده از خلاقیت در زیر اشاره می کنیم:

استفاده از تلفن هوشمند به یک امر عادی در زندگی بشر امروز بدل شده و ما دوست داریم همه چیز را در گوشی هوشمند خود به نظاره بنشینیم ؛ خب چه چیزی بهتر از هشتگ ها ؟ به وسیله هشتگ ها مخاطبینت شما را در شبکه های اجتماعی پیدا می کنند و این عامل می تواند به عاملی برای ایجاد مشتریان بالقوه تبدیل گردد.

یکی از را های جلب توجه مخاطب دادن حالتی داستانی به بیلبورد هاست ، به خصوص در استرابورد های شما (استند تبلیغاتی ) بسیار کاربردی است در تصویر زیر می توانید به خلاقیت مک دونالد در این زمینه پی ببرید.

چه چیزی در دید تر است ؟ معلومه اون چیزی که از همه چیز بزرگتر باشد مثل برج میلاد در تهران که در تمام شهر قابل دیدن است. در مورد بیلبورد ها می توان از این قائده استفاده کرد ، البته که هزینه های این روش بالاست ولی جلب توجه حداکثری دارد. در تصویر زیر تبلیغات شرکت اسباب بازی سازی Hot Wheels را می بینید ، کودکان آنقدر بزرگ شده اند که ماشین ها به مانند ماشین های اسباب بازی به نظر می رسند.

بیلبورد هات ویلز

استفاده از عوامل و اخبار مهم روز بدلیل درگیری عمومی مردم با آن می تواند موثر باشد ، در تصویر زیر از شرکت Oreo ، در زمان خورشید گرفتگی از این عامل برای افزایش جذابیت بیلبورد خود استفاده کرده است.

تبلیغات اورعو

شرکت بیک با استفاده از محیط تبلیغ ، تیغ خود را تبلیغ می کند یا مک دونالد که با استفاده از نور بیلبورد مانند تصویر زیر باز بودن خود را در شب به اطلاع می رساند.

بیلبورد مک دونالد

۴. مکان و جانمایی درست

بایستی سعی شود ، مکانی که برای نصب بیلبورد انتخاب میشود در محدوده دارای ترافیک شهر باشد تا تبلیغات به طور موثر تری صورت بپذیرد ولی همواره در این محدوده ها با قیمت هایی بالا تر و البته ترافیک تقاضا روبه رو می شویم.

مقایسه با دیگر روش های دیجیتال مارکتینگ :

قیمت : قیمت این بیلبورد ها در مقایسه با تبلیغ تلویزیونی معقول تر است ولی همواره از انواع پوستر چه مجازی و چه واقعی گران تر می باشد.( در مقاله پوسترهای تبلیغاتی و نقش آنها در موفقیت دیجیتال مارکتینگ مراجعه کنید)

اختصاصی بودن مخاطب: پوستر ها در مکان خاص قرار می گیرند و مخاطبان مخصوص به خود را جلب می کنند ولی بیلبورد بایستی جنبه عمومی بودن خود را حفظ کند.

پیام تبلیغ

احتمال فراموشی: بیلبورد ها چون همواره در یک آن باید پیام را منتقل کنند ممکن است به صورت آنی هم از ذهن ببرند که راه حل آن تعدد تبلیغ و خلاقیت سیر داستانی استند های تبلیغاتی است ، در دیگر روش های دیجیتال مارکتیگ این موضوع کمتر رخ می دهد زیرا مخاطب تمام فکرش بر روی تلفن یا رایانه اش می باشد.

زیبایی شناختی: بیلبورد ها می توانند با تعدد و جذابیت خودمی توانند آرامش روانی رانندگان را به هم بزنند و خطراتی برای آن ها بوجود آورند ، البته این وظیفه شهرداری هاست که مکان تبلیغات ها را به گونه مشخص کنند که علاوه بر تاثیرگذاری این خطرات هم به حداقل خود برسند.

در این مقاله با بیلبورد ها که یکی از موثرترین و فراگیر ترین روش های تبلیغاتی است ، آشنا شدیم و دانستیم که عامل خلاقیت چه نقش پر رنگی را در آن بازی می کند ، تیم طراح گرافیک آماده پذیرفتن سفارشات شما در حوزه بیلبورد می باشد.

 

 

 

 

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، از مشاوره رایگان کارشناسان مجموعه طراح گرافیک استفاده نمائید.

مشاوران
طراح گرافیک

پاسخگوی شما هستند

tarahegraphicنظرات

    پاسخی بگذارید